Szanowni Państwo,
w nadchodzący piątek i w weekend (22 XI - 24 XI) zapraszamy na 5 spacerów, na które nie trzeba się zapisywać oraz jeden (oznaczony nrem 0), na którym obowiązują zapisy. Będziemy wdzięczni za przesłanie informacji o nich innym, zainteresowanym osobom.
(UWAGA, w dniu wycieczki kontakt z danym przewodnikiem WYŁĄCZNIE telefoniczny - nie mamy wtedy możliwości czytać wiadomości z komunikatorów, SMSów ani emaili, natomiast jeśli nie możemy odebrać telefonu, to po kilku minutach oddzwaniamy).
===============
0. Piątek, 22 XI, godz. 11:00
Rzemieślnicza strona Wisły. Dawne rzemiosła Starej Pragi w nowym wcieleniu. [OBOWIĄZUJĄ ZAPISY]
Zachowana w dużym stopniu z pożogi drugiej wojny światowej Stara Praga tradycję swojego rzemiosła wynosi z czasów jeszcze sprzed przyznania jej praw miejskich w 1648 roku. Choć dzisiejsze zakłady nie mają zwykle starszych niż dziewiętnastowieczne korzeni, to atmosfera sprzyjała tu rzemiosłu nawet w trudnych dla prywatnych przedsiębiorców czasach peerelu. Zachowało się tu sporo pracowni tradycyjnych, jak naprawa maszyn do szycia, szewstwo, krawiectwo, zegarmistrzostwo, tapicerstwo, grawerstwo – ale jest też sporo nowych, jak ceramika artystyczna. Są też takie pracownie, które w zupełnie nowy sposób podchodzą do tradycji – pracownia renowacji mebli robi szkolenia w tej dziedzinie dla amatorów. Istnieją też zakłady rzemiosła tradycyjnego, które działa w nowy sposób w nowych warunkach rynkowych – pracownia sztukaterii czy rzemieślnicza palarnia kawy, która działa w niszy rynkowej smakoszowskich gatunków i mieszanek gatunków kaw z wysokiej półki, przygotowywanych da koneserów. Są też pracownie złotnicze, wykorzystujące nietradycyjne, nowoczesne a nawet awangardowe wzornictwo. Spacerując szlakiem pracowni zobaczymy też piękne kamienice eklektyczne, modernistyczne, a nawet funkcjonalistyczne i awangardowe, a nawet postmodernistyczne budownictwo. Między kamienicami zobaczymy także obiekty poprzemysłowe oraz użyteczności publicznej.
Kto? Oprowadza Jarek Spacerolog Praski
Gdzie? Start z ul. Radzymińskiej 50 (róg ul. Łomżyńskiej, dojazd aut. 138, 170 i 338 do przystanku „Śnieżna”) - trzeba kliknąć, by zobaczyć mapkę.
Kiedy? Piątek, 22 XI, godz. 11:00
Jak długo? Spacer potrwa prawie 3 godziny.
Dokąd? Zakończenie w kawiarni na rogu ul. Kłopotowskiego i Floriańskiej (blisko metra M2 "Dw. Wileński")
Nr do przewodnika 601 666 142
UWAGA! obowiązują ZAPISY MAILEM do czwartku, 21 XI, do 15:00 na adres: lokaleuzytkowe@um.warszawa.pl LICZBA MIEJSC OGRANICZONA! O przyznaniu uczestnictwa decyduje kolejność zgłoszenia.
Projekt "Rzemieślnicza strona Wisły" finansuje m. st. Warszawa
SPACER BEZPŁATNY
Zakładka do wydarzenia na facebooku: https://fb.me/e/iYqdwtEs8
===============
Informacje o spacerach w sobotę i niedzielę (23-24 XI) pojawią się tutaj dziś wieczorem.
===============
Cały program wycieczek na najbliższe dni - w tym na weekend - pojawia się stopniowo na stronie www.PraskaFerajna.WAW.PL i na www.facebook.com/PraskaFerajna zwykle między poniedziałkiem a środą, poprzedzającymi spacery.
ZACHĘCAMY DO ZAPISYWANIA SIĘ NA MAILING, to najpewniejsza metoda otrzymywania informacji o wycieczkach; facebook jest zawodny i po jakimś czasie przestaje przekazywać publikowane przez nas informacje nawet tym, którzy polubili naszą stronę lub pokazuje sporadycznie tylko niektóre z nich - widzi je bowiem mniej, niż 10% osób, które polubiły naszą stronę.
By dostawać maile o wycieczkach, napisz: info@PraskaFerajna.WAW.PL
===============
Można wyrazić opinię o naszych spacerach w dwu miejscach, w których będą one potem widoczne:
1. https://www.facebook.com/praskaferajna/reviews (strona całej grupy przewodnickiej)2. https://www.facebook.com/spacerolog/reviews (indywidualna strona przewodnicka Jarka)
Uwaga, w tej przeglądarce, w której się to robi, trzeba być zalogowanym do swojego konta na facebooku.
Po przejściu na każdą ze wyżej wskazanych stron stron pojawi się pytanie
"Czy polecasz firmę/stronę...." - wtedy trzeba wybrać "tak" (lub "nie" ;-) ) i napisać swoje wrażenia w okienku, które się otworzy.
UWAGA, opinie jednozdaniowe i jeszcze krótsze facebook umieszcza na szarym końcu i nikt ich nie przeczyta, więc warto się poświęcić i napisać chociaż kilka konkretnych zdań recenzji naszych działań.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz